Het jaar begon schitterend voor de branche: op BAU 2025 in München beleefden raam-, deur- en gevelfabrikanten vijf dagen vol innovaties, spannende ontmoetingen en intensieve technische discussies. Eén van de centrale aanspreekpunten was de beursstand van softwarebedrijf Orgadata, aanbieder van het toonaangevende softwareprogramma Logikal.
Onder het motto ‘we digitaliseren samen’ presenteerde Orgadata baanbrekende oplossingen voor de raam-, deur- en gevelbouw in hal C3, stand 135. De focus lag op de digitalisering van processen, innovatieve technologieën en directe uitwisseling met experts. “BAU is voor ons altijd een hoogtepunt. Een ideale gelegenheid om onze innovaties te laten zien en met klanten, partners en geïnteresseerden te praten”, zegt Paul Thyssen van Orgadata.
Op de beurs legde Orgadata een bijzonder accent op een nieuw format: de masterclass over het Logikal MES-productiecontrolesysteem trok veel belangstelling. Logikal MES digitaliseert, controleert en optimaliseert processen in werkplaatsen, vermindert de inspanning en maakt efficiëntere processen mogelijk – een onderwerp dat de industrie beweegt, zoals de hoge respons op de masterclass op indrukwekkende wijze aantoonde. Het concept: gebruikers rapporteerden uit de eerste hand over hun ervaringen met Logikal MES. De masterclass bood niet alleen spannende inzichten, maar ook volop ruimte voor vragen, discussies en directe uitwisseling met experts. “Onze speciale dank gaat uit naar de gebruikers die zo open en eerlijk hun ervaringen hebben gedeeld”, zegt Thyssen.
Logikal MES-specialisten van acht bedrijven deelden hun praktijkkennis tijdens de masterclass. Eén van hen was Tobias Bunse van Iso-fensterbau GmbH. Als systeembeheerder beschreef hij levendig hoe soepel de introductie van het productiebesturigssysteem in zijn bedrijf verliep. Renee Herbst van Metallbau Herbst GmbH benadrukte op zijn beurt de papierloze productie die mogelijk is met Logikal MES. Ook merkte hij al snel dat ‘met MES de processen soepeler verlopen’ en dat zijn bedrijf ‘aanzienlijk gestructureerder is geworden’,
Eén van de meest ervaren gebruikers van Logikal MES is AKV-Metallbau GmbH uit Mannheim. “Het digitaliseren van de werkplaats is essentieel”, zegt managing director Sebastian Busch. Hij prees het feit dat Logikal MES de benodigde data precies naar de werkplekken brengt. “Hiermee kunnen onze medewerkers optimaal gebruik maken van de enorme hoeveelheden gegevens uit de werkorders.” Busch benadrukte ook de efficiëntieverbeteringen die worden bereikt door middel van MES. Vooral de module ‘karren en vakken’ heeft zich bewezen. “Het systeem specificeert een sorteersysteem, waardoor de zoektijden aanzienlijk worden verkort. Zo kunnen bijvoorbeeld eenvoudig de juiste glaslatten aan de vleugels worden toegewezen.”
Naast Bunse, Herbst en Busch namen ook andere experts uit de industrie deel aan de masterclass, waaronder Alexander Böhl (Hoffmann ramen, deuren, gevels), Simon Ganz (Surber Metallbau AG), Malte Eschen (EBE Eschen Bauelemente), Josef Heisterkamp (Alubau Puhlmann) en Vera Söder (Söder Metallbau). Jörn Enk en Günther Sommer van Orgadata trapten de masterclass af. Ze legden uit hoe Logikal MES werkt en wat de voordelen ervan zijn voor de sector. Sommer vat het kort en bondig samen: “Mondialisering maakt de wereld steeds kleiner. Maar ik heb de indruk dat de reis van kantoor naar werkplaats steeds langer wordt. Logikal MES zorgt juist weer voor korte lijnen door een uitgekiende communicatie.”
Neem dan rechtstreeks contact op met Orgadata.